Akce

Nápověda

Založení stránky

Z Wiki OpenTX

Nápověda -> Tipy a triky pro začátečníky -> Založení stránky

Stránky ve Wiki jsou uspořádány převážně ve stromové struktuře, kde kořenem stromu je Hlavní stránka. Nové stránky je třeba vhodně začlenit do existující struktury wiki. Důležité je zvolit vhodné umístění odkazů na nové stránky, aby je uživatelé bez problémů našli.

Novou stránku založíte jednoduše:

Založí se tím, že na ni vytvoříte odkaz na existující stránce, na ten kliknete a doplníte obsah nové stránky.

  1. Zobrazit stránku, ze které má být odkaz na nově zakládanou stránku. Nemusíte mít přílišný strach ze správného umístění, vytvořené stránky lze kdykoli jednoduše přesouvat a přerovnat jinam do struktury wiki, lze je dokonce jednoduše přenést i do jiné wiki.
  2. Vložit odkaz na novou stránku (např.:
    [[ OpenTx:Dočasné:Jméno_nové_stránky | zobrazený_text_odkazu ]]
    Odkaz by měl být jako celek odlišný od ostatních stránek ve Wiki - pozná se to podle toho, že by měl být před prvním použitím označen jako prázdný (obvykle se zobrazuje jako červený).
  3. Kliknutím na takto vytvořený odkaz přejít na vytvářenou stránku. Zobrazí se editační formulář. Pokud je odkaz modrý, dostanete se kliknutím na existující stránku, kterou můžete třeba i upravit a doplnit (pokud odpovídá předpokládanému obsahu a nezměníte tím její význam v ostatních kontextech).
  4. Průběžně můžete sledovat výsledné zobrazení používáním náhledu. Po skončení editování nezapomenout uložit.