Akce

FrSky:Taranis

Z Wiki OpenTX

FrSky X9D Taranis
FrSky Taranis


Taranis X9D, byl uveden na trh začátkem roku 2013 a už před jeho uvedením vzrušoval emoce. Představte si rádio které někdo vyrobí na základě požadavků modelářů a ještě dá tu možnost aby se o software starala komunita otevřeného projektu OpenTX. To má jistě našlápnuto k velmi oblíbenému produktu. Toto si určitě řekli i u FrSky a díky tomu vznikl projekt Taranis. FrSky to udělal chytře, za rozumné peníze vyrobí kvalitní produkt a další náklady na programátory odpadají, může se tak plně věnovat výrobě a zdokonalování. A že se Taranis zdokonaloval...

Vývoj bychom mohli rozdělit do verzí A a B a do dodávek...

Verze A

1. dodávka (cca 04-06/2013) - trpěla nepřesnými pákami které necentrovaly příliš dobře, zvukový projev nebyl moc dynamický a ještě se u něj objevoval šum pronikající z vysílacího modulu a napájení displaye. Poblikávání displaye při přehrávání zvuků.
2. dodávka (cca 07-10/2013) - mechanika pák byla značně zdokonalena, problémy s audiem a displayem stále stejné.

Verze B
cca od 11/2013 je prodávána verze B, vyřešen problém se zvukem a displayem, je také možné koupit 2000mAh baterii místo 800mAh jak byla původně. Nová základní deska.

Pro zajímavost přikládám obrázek. Je dobře vidět že se jednalo o rozsáhlé změny hlavně v audio části.

Dále byla přepracována i deska nabíjení, neboť byla nastavena na nabíjení 800mAh baterií a nově se začaly distibuovat 2000mAh baterie.
Následně byly vyměněny i boční slidery, nové mají kultivovanější chod a výraznější střed.

Důležité je že všechny komponenty Taranisu i ty, které byly vylepšeny, lze pořídit jako náhradní díly a bez problémů namontovat i do starších verzí A.


Nyní je tedy Taranis zbaven všech "dětských" problémů a můžou se pilovat doplňky.

V dubnu 2014 byly uvedeny dvě rozšíření:


Často kladené otázky